Bukováček

Spolek Bukováček z Bukové u Příbramě

Bukováček

 V sobotu 10. listopadu se u nás v Bukové uskutečnil Lampiónový průvod s pohádkovými bytostmi. Nejprve jsme si s dětmi vyrobili podkůvky z moduritu, naučili písničku o sv. Martinovi a dozvěděli něco málo o jeho legendě. 

Když se setmělo, vydali jsme se všichni s lampiónky na cestu. Na hřišti jsme vypustili několik lampiónů štěstí a při tom si přáli, aby k nám letos opět zavítal Martin na bílém koni. Po návratu na náves jsme zazpívali Martinovi naučenou písničku, zavolali na něj a on opravdu přijel.

Plní dojmů jsme se opět vrátili do Čechovy stodoly, kde byly pro děti připraveny koláčky a pak jsme se ještě všichni vyřádili na dětské diskotéce.

Účast byla opravdu veliká, za což moc děkujeme a těšíme se na další akci s Vámi.

Lampionovy pruvod 2012V sobotu 10. listopadu v 16:30 hod. vás zveme na Lampiónový průvod s pohádkovými bytostmi. Sejdeme se v Čechově stodole. Nejprve si něco vyrobíme, povíme legendu o sv. Martinovi a zazpíváme s kytarou. Až se setmí, vydáme se s lampiónky ven. Na hřišti vypustíme lampióny štěstí a budeme si přát, aby se nám opět ukázal Martin na bílém koni. Po návratu bude v Čechově stodole připraveno pro děti malé občerstvení a dětská diskotéka.
V sobotu, dne 24. března se v Restauraci Na Zámecké uskutečnil dětský karneval na téma Královský maškarní bál... A zde je pár krásných vzpomínek na něj...

30. dubna se slétli na hřiště v Bukové čarodějnice a čarodějové, aby si ozdobili májku, vyrobili čarodějnici na oheň, zasoutěžili a po zapálení ohně se bavili s hudbou DJ Beryho. A takhle se to vsechno vydarilo...
Cesta kolem světaDne 19. června 2010 jsme pro děti zorganizovali akci pod názvem Cesta kolem světa, jakožto oslavu konce školního roku a začátku prázdnin.  
Čarodějnice fotogalerieV pátek 30. dubna 2010 se na Bukovské návsi slétli čarodějové a čarodějnice nejrůznějšího věku, aby společně oslavili tento den průletem Bukové a následně zapálením čarodějnice na hřišti. Menší čarodějnice a čaroděje naučili ti zkušenější různá kouzla a zaklínadla a také jak očarovat koště, aby létalo. Uvařili společně kouzelný lektvar věčného mládí a krásy a pak se už jen všichni bavili až do ranních hodin se skvělou kapelou, které tímto moc děkujeme!
Dne 9. února. 2010 se uskutečnilo Masopustní veselí se slavnostním otevřením velkého sálu restaurace Na Zámecké.

Navštivte naši fotogalerii plnou masopustních zážitků.

Masopustní veselí 2010

Připravili jsme pro vás nové číslo Zpravodaje...

Jsme moc rádi, že vás zima a blátivo ani letos neodradilo od účasti na našem tradičním lampiónovém průvodu s pohádkovými bytostmi...
1  
2  
3  
 
Pokud se chcete také podílet na aktivitách v naší obci kontaktuje nás: bukovacek@email.cz